Ana sayfa Tahlil ve Test Fiyatları Sağlık Raporu Ücreti Ne Kadar?

Sağlık Raporu Ücreti Ne Kadar?

Sağlık raporu, genellikle işe giriş için iş yerlerinin işe girecek kişiden istedikleri bir takım testlerdir. Bu testler, iş yerine göre farklılık içerebilir. Kimi iş yerleri daha fazla test isterken, kimi iş yerleri çok detaycı değildir ve daha az test istemektedir. Yapılması istenen testler, iş yeri tarafından işe girecek kişiye liste halinde verilir. Testler tek bir kuruluştan alınarak iş yerine teslim edilir. Peki sağlık raporu testleri hangileridir? Hangi testler yapılır? Sağlık raporu nerelerde yapılır? Ücreti nedir? Sağlık testlerinin sonucu ne kadar süre içerisinde çıkar?

Sağlık Raporu İçin İstenen Testler
İstenen testlerin sayısı kişiden kişiye, firmaya, personelin iş yerindeki görevine göre değişiklik gösterebilir. Bu testler arasında bazıları ise temel testlerdir ve her firma öncelikli olarak ister. Solunum testi, akciğer grafisi, işitme testi, kan testi. Tabi saydıklarımız dışında istenen çok daha fazla testin de olduğunu söyleyebiliriz. Size bir liste verdiklerinde bu testlerin hepsini nasıl yaptırabilirim yada hepsini tek bir yerde yaptırabilir miyim gibi sorular arasında boğulabilirsiniz. Fakat sağlık raporu veren hastanelerin hepsi tüm bu testleri yapmaktadır. İşte sizden istenebilecek testler:

-Odyometri (İşitme testi)
-Akciğer grafisi
-Solunum testi
-Hepatit taraması
-Tam kan sayımı testi (Hemogram)
-Tetanos aşısı
-İdrar tetkiki
-Karaciğer fonksiyon testi
-Elektrokardiyogram (EKG)
-Göz muayenesi

SAĞLIK RAPORU ÜCRETİ

İşe yeni başlayacak biri için mutlak merak edilen konu sağlık raporu fiyatı. Sağlık raporu için yapılacak tüm testler paket işlem halinde yapılır. Yani ücretlendirme sabittir. Bazı testlerin eksik yada fazla yapılması fiyatta çok farklılık yaratmamaktadır. Ücretlendirme ise hastaneler arası farklılık göstermesine rağmen ortalama aynı ücretler karşılığında yapılabilir. Ücret 50-100 TL arasında değişim göstermektedir. Sosyal güvencenizin olup olmaması, sağlık raporu fiyatını etkilememektedir. Eğer işe girecek olduğunuz firma herhangi bir sağlık kuruluşu ile anlaşma içerisindeyse daha uygun fiyat ile sağlık raporu almanız mümkün. Bir çok firma, sağlık kuruluşları ile sağlık raporu üzerine anlaşmalar yapabilmektedir.

Sağlık Raporu Nereden Alınır?
Özel hastaneler, sağlık raporu vermektedir. Ayrı ayrı bölümlerden muayene olmanıza gerek yoktur. Sağlık raporu ile ilgili birime giderek sağlık raporu almak istediğinizi belirtmeniz halinde size bilgi sunulacaktır. Kayıt işleminizin ardından sırayla testler yapılır ve sonuç beklenir.

Sağlık Raporu Sonucu Ne Kadar Süre İçerisinde Çıkar?
Yapılan testler farklılık içerdiği için her testin sonucu aynı süre içerisinde çıkmamaktadır. Kimi test anında sonuçlanırken kimi testlerin sonuçlanması bir kaç günü bulabilir. Bu sebeple sağlık raporu sonuçları aynı gün içerisinde teslim edilmeyebilir. Genellikle 1-3 İş günü içerisinde rapor teslim edilir.

BİR CEVAP BIRAK