Lazer Epilasyon Ücretleri

Lazer Epilasyon Ücretleri

Hem erkeklerin hem de bayanların en büyük sorunlarından biri de istenmeyen tüylerdir. Genelde yaz aylarında şort ve etek gibi kısa kıyafetler giyildiği zaman pürüzsüz bir görünüme sahip olmak istenir. Eski zamanlardan bu yana istenmeyen tüyler için jilet, ağda ya da epilatör gibi geleneksel yöntemler kullanılıyordu. Ancak teknolojinin de gelişmesi ile beraber imdada lazer epilasyon yetişmiştir. Bu yöntemin diğer yöntemlere göre pahalı olduğu düşünülse de, başarılı sonuçlar verdiği ve istenmeyen tüy sorununu çözdüğü için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden olan lazer epilasyon, son dönemlerde popülerliği artan yöntemlerden biridir. Lazer ışınları ile melanin pigmenti hedeflenir ve melanine ulaştırılan ışınların meydana getirdiği ısı ile kıl kökleri tahrip edilir. Bu sayede istenilen bölgelerde epilasyon işlemi gerçekleşmiş olur.

Etkisi güçlü olan bu uygulama sırasında acı çekmezsiniz. Uygulama alanındaki tüm kılların yok olması hedeflenir ve tek tek atış yerine tüm bölgeye enerji yüklenir. Kılların etrafında bulunan melanin oranı az olduğu için enerjiyi tutmaz ve bu sayede cilde herhangi bir zarar vermez.

Lazer epilasyon fiyatları konusunda araştırma yapan kişi sayısı bir hayli yüksektir. Ancak işlemin fiyatı birçok etken göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle lazer epilasyonun farklı türleri mevcuttur. Bu türlerin her birinin ışın dalga boyları farklıdır. Lazer epilasyon türleri şu şekilde açıklanabilir;

Alexandrite Lazer: 755 nm lazer ışınları ile çevre dokulara herhangi bir zarar verilmeden melanin pigmenti hedeflenir ve epilasyon sağlanır. Son derece etkili bir yöntemdir ancak ince tüyleri görmemektedir.

ND : Yağ Lazer: 1064 nm dalga boyu ile hemoglobin üzerine yoğun işlem yapılır ve kıl köklerini besleme görevi üstlenen kılcal damarlara etki edilerek epilasyon sağlanır. İnce tüyleri en iyi şekilde gören lazer türüdür. Derinlere çok fazla gittiği için ağrı hissi yüksektir.

Diode ( Buz ) Lazer: 810 nm dalga boyu ile melanin pigmentleri hedeflenir. Ağrılı bir işlemdir. Orta kalınlıkta olan tüyleri görür ancak ince tüylerde beklenen etkiyi göstermez.

IPL: Yoğun atımlı ışık anlamında kullanılan bir yöntemdir. 400 nm ile 1200 nm arasında bir dalga boyuna sahiptir.

Ruby Lazer: 695 nm dalga boyuna sahiptir. Pigmentleri çok iyi gören güçlü bir yöntemdir. Ancak yüzeysel olduğu için derin kıl köklerini göremez.

Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Tüylerinden bir an önce kurtulmak isteyen kadın ve erkekler ‘’ Lazer epilasyon fiyatları ne kadar? ‘’ araştırmaya başlarlar. İşlem yapılacak olan bölgeye, kişinin kıl yapısına ve yoğunluğuna, işlemi yapan merkeze ve hangi yöntemin uygulandığına göre fiyatlar değişmektedir.

Lazer epilasyon işlemi hamilelerde, küçük yaşta olan ve kıl gelişimi tamamlanmamış kişilerde, Hepatit B hastalarında ve deri hastalığı bulunan kişilerde uygulanmaz. Ayrıca erkeklerde ve kadınlarda işlem yapılan bölgeler değişiklik göstermektedir.

Kişinin kıl yapısına ve yoğunluğuna göre uygulanacak seans sayısı da lazer epilasyon fiyatları üzerinde etkilidir. Kıl kökü zayıf ve yoğunluğu az olan kişilerde seans sayısı da az olacağı için fiyat düşer. Ancak sağlam ve yoğun kıl köklerine sahip olan kişilerde seans sayısı uzayacağı için fiyatta artmaktadır.

Kadınlarda tüm vücut lazer epilasyon fiyatları 600 – 800 TL arasında değişir. Erkeklerde ise tüm vücut lazer epilasyon fiyatları 1000 TL civarındadır. Kadınlarda genital bölge ortalama 150 TL, koltuk altı 50 TL ve tam bacak 400 TL civarındadır. Erkeklerde ise genital bölge 400 TL, kaş arası 50 TL, göğüs – omuz 500 – 600 TL arasındadır. Fiyatlar işlem yapılan merkeze göre değişkenlik gösterebilir.

Etiketler: , ,

Turistlik yerler