Ana sayfa Muayene Ücretleri Kardiyoloji Bölümü Muayene Ücreti

Kardiyoloji Bölümü Muayene Ücreti

Kardiyoloji bölümü, kalp sağlığı ile ilgili tıp alanıdır. Kardiyoloji bölümü muayene ücretleri özel hastanelerde oldukça uygun fiyatlara gerçekleşebilmektedir. Doğuştan yada sonradan ortaya çıkan kalp rahatsızlıklarında teşhis ve tedavinin gerçekleştiği bölümdür. Muayene içerisinde istenen tetkiklerin başında EKG gelmektedir. Bir çok özel hastanede EKG çekimi, muayene ücretine dahil olarak alınır. Bazı özel hastanelerde doktorlar muayene öncesinde EKG çekilmesini isteyebilmektedir. Kalp rahatsızlıklarına bağlı çözümler üreten kardiyoloji bölümünden alınan ücretler ve hangi rahatsızlıklara bakıldığı hakkında detaylı bilgileri sayfamızdan okumanız mümkün.

KARDİYOLOJİ BÖLÜMÜ MUAYENE ÜCRETLERİ

Kardiyoloji muayene ücreti 15 TL ile 66 TL arasındadır. Eğer gittiğiniz özel hastanede sizden sadece 15 TL muayene ücreti alınıyorsa bilmeniz gerekir ki o hastane kardiyoloji bölümü için muayene fark ücret almamaktadır. 15 Liralık pay doğrudan devlete ödenen kısımdır. Fakat 15 Liranın üzerinde alınan ücretler muayene farkını ifade eder. Kardiyoloji bölümü için muayene farkı alan ve almayan hastaneler vardır. Ortalama muayene ücretleri 40-50 TL arasındadır. Bu ücret içerisinde genellikle EKG dahil şeklinde alınır. Eğer EKG dahil değilse sadece EKG çekimi düşük ücretler karşılığında çekilmektedir. EKG çekimi 5-20 TL gibi cüzi fiyatlar karşılığında çekilmektedir. Tabi belirttiğimiz bu fiyatlandırmalar tamamen SGK’lı hastalar ve SGK ile anlaşmalı olan hastaneler için geçerlidir.

Sigortasız Kardiyoloji Bölümü Muayene Ücreti Ne Kadar?
Sigortasız hallerde fiyatlar farklı olmaktadır. Özel olarak değerlendirilen hastalardan alınan ücret 50-100 TL arasında değişiklik gösterir. Özel muayene, tahlil ve tetkik ücretleri genellikle sigortalı hastalara göre daha yüksektir. Ödenen muayene ücreti genellikle EKG çekimini kapsamaz ve EKG için ek ücret ödemeniz gerekebilir. Bu durumda EKG için de 5-20 TL arasında EKG ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kardiyoloji Bölümü Hangi Rahatsızlıklara Bakar?
Kalp ile ilgili tüm rahatsızlıklarınızda kardiyoloji bölümüne gidebilirsiniz. En doğru teşhis ve tedaviyi söyleyecek bölümdür. Eğer farklı bir bölümün görmesi uygun görünüyorsa en uygun bölüme sevk edecektir. Kardiyoloji bölümünde ritim bozuklukları, kalp yetmezliği, kolestrol, perikardiyel rahatsızlıklar, aort damarı ile ilgili rahatsızlıklar, EKG, holter, tansiyon, hipertansiyon, romatizmaya bağlı kalp rahatsızlıkları, koroner rahatsızlıklar, kalp kapağı, efor testi, doğuştan gelen kalp rahatsızlıkları gibi hastalıklar için teşhis ve tedavi uygulanır.

BİR CEVAP BIRAK