Ana sayfa Muayene Ücretleri Genel Cerrahi Bölümü Muayene Ücreti

Genel Cerrahi Bölümü Muayene Ücreti

Oldukça geniş teşhis ve tedavi yelpazesi bulunan genel cerrahi muayene ücreti, operasyonların aksine düşük fiyatlar ile hasta muayenesi etmektedir. Genel cerrahi bölümü, isminden de anlaşılacağı gibi cerrahi müdahale gerektiren tüm operasyonlarda yer alabilen tıbbi alandır. Eski yıllarda Hariciye olarak da bilinen Genel Cerrahi, bir çok rahatsızlığın tedavisinde etkili rol oynar. İlgilendiği alanlar, diğer bir çok tıbbi alana göre daha geniş kapsamlıdır. Özel hastanelerde genel cerrahi muayene ücretleri yine diğer bölümlerde olduğu gibi değişkenlik gösterir. Bir çok hastane bu bölümde muayene farkı almazken, bazı özel hastaneler ise düşük ücret karşılığında muayene işlemi gerçekleştirmektedir.

GENEL CERRAHİ MUAYENE ÜCRETLERİ

Genel cerrahi bölümü için muayene fiyatı 15 TL’den başlamaktadır. 15 TL, kamu tarafından belirlenmiş katkı payıdır ve bu rakam mutlak her özel hastanede alınır. 15 Liraya ilave ücret almak ise hastanelerin tercihine kalan bir durumdur. Katkı payı dahil olacak şekilde özel hastanelerin genel cerrahi bölümü için alabileceği en yüksek tutar 56 TL’dir. SGK ile anlaşması bulunan hastanelerde geçerli olabilecek bu fiyatlandırma, anlaşması olmayan hastanelerde farklı olmaktadır. Eğer sosyal güvence bulunmuyorsa yada gitmiş olduğunuz hastanede SGK anlaşması bulunmuyorsa muayene ücreti daha yüksek olacaktır. Rakam tamamen hastane tarafından belirlenmek üzere olup 50-100 TL arasında ortalama bir muayene ücretine sahiptir. Yapılacak cerrahi işlemler ise ek olarak ücretlendirilir.

GENEL CERRAHİ HANGİ HASTALIKLARA BAKAR?
İlgi alanları bakımından geniş bir yelpazeye sahip olduklarından bahsetmiştik. Bu yelpaze içerisinde mide rahatsızlıkları, safra kesesi, apandist, meme ağrıları, memede sertlik, karın ağrıları, karında şişlik, kangren, hemoroid, yağ bezesi, ince ve kalın bağırsak, et beni, dışkıda kan, ishal, kabızlık, kasık ağrısı, kistler, karaciğer, pankreas, guatr, tiroit, kıl dönmesi, böbrek üstü bezleri gibi rahatsızlıklar ile ilgilenilir.

Eğer yukarıda belirtilen rahatsızlıklar arasında bulunan bir şikayet ile hastaneye müracat ediyorsanız, genel cerrahi bölümü sizin için uygun bölüm olacaktır. Ayrıca Genel cerrahi bölümlerinde kolonoskopi ve endoskopi işlemleri de yapılabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK