Ana sayfa Sık Sorulan Sorular Acilden Rapor Alınır mı?

Acilden Rapor Alınır mı?

Hastane acil servisi rapor verir mi? Özel hastane acilden rapor alınır mı? Hastalar açısından kritik önem taşıyan rapor almak her geçen gün zorlaşıyor olsa da uygun şartların taşınması halinde hastalara verilmeye devam etmektedir. Bilindiği üzere hastanelerin polikliniklerinde rapor verilmektedir. Hastanın rahatsızlık durumu ve iş göremezlik durumuna göre verilen rapor, acilde rapor veriliyor mu verilmiyor mu akıllarda çeşitli soru işaretlerine yol açmaktadır. Acilde rapor verilir mi sorusu kadar kaç günlük rapor verildiği de önem arz ediyor. Rapor almak isteyen hastaların genellikle merak ettiği detaydır.

ACİLDEN RAPOR ALINIR MI?

Acil polikliniği diğer polikliniklere göre daha zor şartlarda rapor yazmaktadır. Hastanelerin acil bölümünde genellikle pratisyen hekimler görev alır. Hastaya rapor yazmak için gerekli sebeplerin olması halinde rapor yazılabilir. Fakat polikliniklere göre rapor almanın daha zor olduğunu bildirelim. Özellikle OHAL döneminin ardından bir çok hastane rapor sebebiyle soruşturma geçirmiştir. Bu sebeple doktorlar rapor yazarken daha titiz davranmaktadır. Bunun önemli sebebi ise iyi niyetin suistimal edilmesi. Gideceğiniz hastane ve rapor almak istediğiniz doktorun insiyatifine kalmış bir durum olduğunu da belirtelim. Sorumuzun yanıtını tamamlayacak olursak özel veya devlet hastanelerinin acil servis hizmetlerinden rapor almak mümkün olacaktır.

ACİLDE KAÇ GÜN RAPOR YAZILIR?
Acil vakaların şikayetlerine göre yazılacak raporun gün sayısı belirlenir. Fakat acil polikliniği hastaların şikayetleri için kesin çözüm üretemeyebilirler. Bu tip durumlarda genellikle ilgili branş üzerine polikliniklere sevk edilir. Bu da acil bölümünde uzun süreli rapor yazılmasının önüne geçmektedir. Genellikle acil bölümünde bir veya bir kaç günlük rapor yazılır. Fakat herhangi bir kısıtlama yada sınırlama olmadığını bilmenizi isteriz. Doktorlar hastanın iş göremeyeceği süreyi ortalama tespit etmesi üzerine uygun gördükleri taktirde daha uzun süreli rapor da yazabilirler.

ACİLDEN RAPOR ALMAK ÜCRETLİ Mİ?
Rapor almak istediğiniz zaman ücretli olup olmadığını da merak edebilirsiniz. Acil bölümünden rapor almak istediğiniz için öncelikle acil bölümüne giriş kaydı açtırmanız gerekir. Acil servis için ücret alan ve almayan hastaneler vardır. Eğer ücret alınıyorsa muayene ücretini ödemek zorundasınız. Acil muayene ücreti ne kadar merak ediyorsanız sitemizde arama yapabilirsiniz. Muayen ücreti dışında sadece rapor yazılması için ek ücret ödenmez. Yani rapor almak istediğinizde sadece acil polikliniğine kayıt parası ödersiniz.

BİR CEVAP BIRAK