Ana sayfa Sık Sorulan Sorular 23 Nisan’da Hastaneler Açık mı Kapalı mı?

23 Nisan’da Hastaneler Açık mı Kapalı mı?

23 Nisan’da hastaneler açık mı? Resmi tatiller, çeşitli kurumların açık mı kapalı mı olduğu yönünde insanları şüpheye düşürüyor. Sebebi ise bazı kurumların 23 Nisan’da hizmete devam ederken bazı kurumların ise aynı gün hizmet vermemesi sebebiyle diyebiliriz. 23 Nisan için de aynı soruyu sormak mümkün. Bir çok sağlık personeli ve sağlık çalışanı yada sağlık problemi olan hasta 23 Nisan’da sağlık hizmetinin aktif olup olmadığını merak ediyor. Aynı zamanda sağlık merkezlerinin de kendi içerisinde bölünmesi kafaları daha da karışık hale getiriyor. Resmi tatili, özel ve devlet hastaneleri olmak üzere iki farklı şekilde değerlendirmek gerekiyor.

23 NİSAN’DA HASTANELER AÇIK MI?

Resmi tatil olsa da 23 Nisan günü devlet hastaneleri hizmet vermeye devam etmektedir. Tüm poliklinikler ve doktorlar dahil olmak üzere tüm sağlık personelleri 23 nisan günü hizmet vermeye devam etmektedir. Sağlık ocağı ve aile sağlık merkezi gibi sağlık hizmeti alınabilecek diğer yerlerde yine hizmete devam etmektedir.

23 Nisan’da Özel Hastaneler Açık mı?
Resmi tatillerin en az etkilendiği alan tartışmasız özel sektör. 23 Nisan’da özel hastaneler, devlet hastaneleri gibi hizmet vermeye devam etmektedir. Herhangi bir tatil söz konusu değildir. Özel hastaneler dışında kalan özel poliklinikler yada benzeri tıp merkezleri, resmi tatillerde hastane yönetimleri tarafından alınan kararı uygularlar. Bu sebeple bazı özel tıp merkez, dal merkezi ve poliklinikler resmi tatillerde kapalı olabilir. 23 Nisan’da bu tarihler arasında gösterilebilir.

BİR CEVAP BIRAK